2007. június 22.
Blaskó Péter
1970-ben végzett s a Nemzeti Színház szerzõdtette. Négy évvel késõbb Miskolcra ment, ahol a színház vezetõ színészeként játszott nagy szerepeket a nyolcvanas években. Pályája a Katona József Színházban folytatódott, ahol egyebek közt A revizor címszerepében volt részese a színház nagy korszakának. 1995-ben a Thália Színházhoz, majd a Thália Társasághoz csatlakozott, azután Veszprémben, késõbb a Vígszínházban szerepelt. 2002 óta a Nemzeti Színház tagja, ahol a Lear király címszerepében látható. Jászai Mari-díjas, Érdemes mûvész. Legutóbbi mûvészeti díját, a frissen alapított Amfiteátrum-díjat idén nyáron vehette át a Szabadtéri Színházak Szövetségétõl
Csoma Judit
Marosvásárhelyen szerzett színészdiplomát, majd néhány nagyváradi év után 1980-ban áttelepült Magyarországra. A debreceni, a miskolci, a szegedi színház tagja volt. 1993 és 2000 között a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színházban olyan szerepeket formált meg, mint a Sirály Arkagyinája, a Hamlet Gertrudja vagy A vágy villamosa Blanche-a. Ez utóbbiért elnyerte a színikritikusoktól az évad legjobb nõi alakítása díját. Pályáját Nyíregyháza után a budapesti Bárka Színházban folytatta. 2003-tól a Nemzeti Színház tagja, de fellépett a Pesti Színházban is, s vendégként szerepel a Katona József Színház Ivanovjában.
Duró Gyõzõ
Magyar-történelem szakon végzett bölcsészként lett elõbb lektor, majd dramaturg a szolnoki színháznál. Késõbb a Nemzeti Színházban, a Katona József Színházban, a veszprémi Petõfi Színházban, a debreceni Csokonai Színházban, az Új Színházban, majd ismét – már az új – Nemzeti Színházban mûködött dramaturgként, illetve irodalmi vezetõként. Másfél évet töltött Japánban a távol-keleti színház tanulmányozásával, s azóta több, általa szerkesztett könyvet jelentetett meg errõl a témáról. A Magyar Képzõmûvészeti Egyetem látványtervezõi tanszékének docense, a szombathelyi Karneválszínház mûvészeti vezetõje.
Létay Dóra
Pályáját a Színház és Filmmûvészeti Fõiskola elvégzése után a Budapesti Kamaraszínházban kezdte 1993-ban. Egy évvel késõbb Miskolcra szerzõdött, ahol 1995-ben Az évad színésznõje díjra érdemesítették. 1996-tól 1998-ig a Szegedi Nemzeti Színházhoz tartozott, majd 1998-1999-re a zalaegerszegi színház társulatához csatlakozott. Azóta szabadúszóként fellépett a Radnóti Színházban, a Vidám Színpadon, Szolnokon. Játszotta Júliát, Lujzát, Jelena Andrejevnát, Constanze Webert, Lulut, Natasát. Jelenleg leginkább a Jóban-rosszban televíziós sorozat egyik fõszereplõjeként látható.
Máté Gábor
Miután 1980-ban színészdiplomát kapott a Fõiskolán, a kaposvári Csiky Gergely Színház tagja s emblematikus színésze lett. 1987-ben a Katona József Színházhoz szerzõdött, ahol a kilencvenes évek elején rendezni is kezdett, miközben számos filmszerepet eljátszott – Circus Maximustól kezdve az Esti Kornélon át a Magyar szépségig sorolhatnánk hosszasan. Jelenleg a Katona József Színház vezetõ színésze – Iaszón, Sabelszkij, A kulcs Báty figurája szerepel épp a repertoárján –, egyben fõrendezõje. Elismert színészpedagógus, sikeres színészosztályok vezetõtanára. Jászai Mari-díjas Érdemes mûvész, több szakmai díj és Kritikus-díj kitüntetettje.